logotyp
Login
1 - (2)

VZDUCHOTECHNIKA

Provádíme montáže vzduchotechnických a horkovzdušných rozvodů.

Co je to vzduchotechnika?

Jednoduše řečeno, vzduchotechnika se využívá všude tam, kde je zapotřebí zabezpečit výměnu vzduchu a zvýšit tím tak jeho kvalitu v interiéru. Jedná se o dopravování čerstvého vzduchu z vnějšího prostředí do místnosti a odvod odpadního vzduchu do okolí. Je to však jenom základ, který vzduchotechnika zabezpečuje. Instalací moderních technologií jako je klimatizace, různé čističky vzduchu, zvlhčovače, či vodní pračky se ze vzduchotechnické jednotky stává kompletní systém navržen pro daný objekt tak, aby upravoval všechny požadované parametry vzduchu na ideální hodnoty a zkvalitnil tak pobyt lidí nebo jakýkoliv proces, který se uvnitř odehrává. Ventilací a jejích součástí jsme schopní zabezpečit jak ochlazování, tak zahřívání vzduchu. Dokáže upravit jeho vlhkost, či odstranit nežádoucí škodliviny v něm obsažené. K tomu se využívají různé typy zvlhčovačů, či vodních praček a filtry o požadované hodnotě účinnosti od běžných prachových filtrů až po vysokoúčinné HEPA a ULPA filtry používané pro filtraci vzduchu v čistých prostorech.

Zvýšení účinnosti ve vzduchotechnice lze dosáhnout:

Použitím takzvané rekuperační jednotky, která funguje na zpětném získávání tepla z odváděného vzduchu, které by jinak bylo vypuštěno do ovzduší bez využití. Rekuperační zařízení je v podstatě tepelný výměník, kterým z jedné strany proudí odpadní vzduch o teplotě vnitřní místnosti a z druhé strany čerstvý přiváděný vzduch, kterému je toto teplo předáváno. Účinnost těchto jednotek může dosáhnout až 90%, to znamená, že tento procentuální podíl tepla by byl jinak nevyužitý a přiváděný vzduch by musel být o tuto hodnotu upravován, co by výrazně zvyšovalo provozní náklady.

Výměna vzduchu

Výměnu vzduchu mezi vnitřním prostorem a vnějším prostředím je možné zabezpečit několika způsoby. Základem je přirozené větrání, které funguje na základě fyzikálních jevů, jako je rozdílná teplota (tedy i hustota) vzduchu nebo přirozené proudění (vítr). Rozumí se tím prosté otevření oken či dveří, ale také větrání prostřednictvím větracích šachet. Je zcela jasné, že takové větrání nemůžeme považovat za dostačující už jenom z hlediska regulace. Proto existuje nucené větrání zabezpečující přívod a odvod vzduchu pomocí ventilátorů. Tady se už jedná o vzduchotechniku, tedy systém, který dokáže kontrolovat, regulovat a upravovat všechny potřebné parametry mikroklimatu. Spojením obou výše zmíněných typů lze vytvořit kombinované větrání, které může být instalováno způsobem nuceného přívodu a přirozeného odvodu vzduchu pro např. kancelářské prostory nebo opačným způsobem, tedy vzduch je přiváděn přirozeně a odváděn nuceným větracím systémem pro místnosti s velkým znečištěním jako kuchyně, toalety, nebo úklidové místnosti.
Řešení této problematiky s Vámi osobně na místě rádi probereme a zdarma Vám navrhneme nejlepší řešení

Kontaktujte nás: 721 585 079, kontaktní formulář

Kominictví KOMKLIMA - montáže Vzduchotechniky provádíme v okresech Teplice-Děčín-Praha-Litoměřice-Chomutov-Most

Proč právě nás ?

Kominické služby

• dlouholeté zkušenosti

• individuální cenová nabídka

• spolehlivost a kvalita

• komunikace s klientem

• rychlost

Reference kominictví

Akce Želechovice okr.Litoměřice

obrázek
Frézování a vložkováni komínu nerezovou vložkou z pevných trub, stavba nové půdní a nadstřešní části komínu Schiedel Stabil a Schiedel Final, statické zajištění. Oplechování komínu Al. eloxovaným plechem a osazení průlezného okna.

Akce: Bilina - Ústecký kraj

obrázek
Vložkování pro kondenzační kotel PROTHERM PANTHER kondenz.

Vložkování komínu flexibilní plastovou vložkou DN 80mm, osazení ukončovacího UV krytu. Montáž samostatného přívodu vzduchu, izolování přívodu skružovou izolací Knauf.

Akce: Praha - Prosek

obrázek
Stavba systémového komínového tělesa Schiedel Permeter 50 DN 150mm, pro odvod spalin od krbových kamen JOTUL.
HOME
Facebook
Zakázky realizujeme v okresech:
Teplice, Děčín, Praha, Ústí nad Labem, Litoměřice, Most, Chomutov, Louny
Mělník

M: 721 585 079
E: kubicek@komklima.cz

www.komklima.cz
HOME

Created by © 2016 - 2022 ALS Euro s.r.o. tvorba www stránek webdesign