logotyp

Frézování komínů

Frézování komínů 721 585 079

Frézování komínů je rychlejší a levnější operace než zbourání stávajícího komínového tělesa a postavení nového, navíc, při použití vhodných materiálů pro vložkování získá zákazník stejnou záruku, jako u nového komínu (až 30let). Frézování jednoho průduchu včetně vyvložkování, trvá ve většině případů 1 den a prakticky neomezuje provoz objektu. Cena kompletní úpravy včetně vložkování dosahuje 25 - 40% nákladů na zbourání stávajícího a postavení nového komínového tělesa a nevyžaduje složitou administrativu, jako je stavební řízení.Princip frézování:

Hydraulické čerpadlo roztáčí rotor frézy v komínovém průduchu do vysokých otáček. Na obvodu rotoru jsou upevněny řetízky z vysoce tvrzené oceli. Tyto řetízky odstředivou silou narážejí do komínového zdiva a drtí je postupně na jemný prach. Délkou řetízků se nastavuje výsledný průměr komínového průduchu. Tato metoda je velmi šetrná a je s úspěchem používána i na dožilém komínovém zdivu bez nebezpečí posunu jednotlivých cihel apod. Při práci je na komínový průduch napojen průmyslový vysavač, který výrazně omezuje prášení v objektu.

Frézovat lze:

  • Komíny rovné i uhýbané.
  • Všechny průřezy - kruh, čtverec i obdélník.
  • Všechny běžně používané materiály kromě kovových (plechových) vložek, vložek z glazované keramiky a železobetonu (železobetonový věnec frézovat lze, je však nutno montážním otvorem po odfrézování betonu vyřezat armatury.

Odfrézovat lze u vestavěných a přistavěných komínových těles až 1/3 síly komínového zdiva - tedy např. u běžného komínového průduchu o průměru 15cm a síle komínového zdiva 15cm, lze odebrat až 5cm kom. zdiva a tím zvětšit průměr na 25cm, což postačí na vyvložkování komínovou vložkou o průměru až 230mm. Bude-li komínový průduch použit k odtahu spalin, je nutno frézovaný komínový průduch vždy vyvložkovat.
Naše firma, je připravena dodat ty nejvhodnější komínové vložky pro všechny typy spotřebičů od spotřebičů na pevná paliva až po plynové kondenzační kotle. Komínové průduchy, které budou použity k ventilacím, se vložkovat nemusí, vzhledem k možným netěsnostem komínového zdiva se to však doporučuje. Na každý frézovaný i vyvložkovaný komín vydává naše firma revizní zprávu.

Technické podmínky:

Glazovanou keramiku a železobeton nelze frézovat. Frézovat lze vestavěné a přistavěné komíny. Odfrézovat lze až 1/3 síly komínového zdiva. U samostatně stojících komínů je nutno posoudit statiku. Vyfrézovaný komín nelze používat bez vyvložkování vhodným materiálem dle spotřebiče. V ceně je vyfrézování komínového průduchu na potřebný nebo požadovaný průměr včetně vybourání a zazdění případných montážních otvorů, odnos odfrézovaného materiálu do nádob připravených zákazníkem a případně vložení zákazníkovy komínové vložky do komínového průduchu.

Požadavky na zajištění pracoviště pro frézování komínů:

  • komín musí být průchozí - po dohodě může zajistit naše firma
  • musí být zajištěn přístup ke komínu ze shora
  • všechny místnosti v domě, jimiž prochází frézované komínové těleso musí být po dobu frézování přístupné
  • komín nesmí být lomený v úhlech větších než 15 stupňů (při větších úhlech je nutno v místě zlomu vybourat montážní otvor - zajistíme)
  • zákazník bere na vědomí, že při práci se může uvnitř objektu prášit a objekt podle toho zajistí nebo po vzájemné dohodě zajistíme.

Cena frézování

Cena frézování je 1000,- až 1800,- Kč / bm v závislosti na průměru, délce a tvrdosti komínu a požadavcích zákazníka.

Řešení této problematiky s Vámi osobně na místě rádi probereme a zdarma Vám navrhneme nejlepší řešení

Neváhejte a objednejte si i Vy frézování komínu u odborníků na komíny. Objednávky nám můžete volat na tel: 721 585 079, a nebo využijte našeho objednávkového formuláře.

Kominictví KOMKLIMA - Frézování komínů provádíme v okresech Teplice-Děčín-Praha-Litoměřice-Chomutov-Most

Kominictví Teplice KOMKLIMA
Míru 194
417 31 Novosedlice
www.kominictvi-teplice.cz

Kominictví Praha KOMKLIMA
Privát : volejte předem 721 585 079
Blériotova 1004/5
Praha 19-Kbely
197 00 Praha
www.kominictviprahacz.cz

Kominictví Děčín KOMKLIMA
Žlebská 4
405 02 Děčín
www.kominictvidecin.cz

Kominictví Litoměřice KOMKLIMA
Kaplířova 43
411 11 Sulejovice okres Litoměřice
www.kominictvilitomerice.cz
Kominictví KOMKLIMA

Luděk Kubíček
Telefon: 721 585 079
Web: www.komklima.cz
Email: kubicek@komklima.cz

Fakturační údaje
IČO: 64027163
DIČ: CZ7307112857
721 585 079     kubicek@komklima.cz

Created by © 2016 - 2023 ALS Euro s.r.o. tvorba www stránek webdesign