logotyp
Login

Vícevrstvé kovové komíny

Vícevrstvý kovový komínový systém se používá pro vytvoření nové spalinové cesty na odvod spalin od spotřebičů na plynná, kapalná a tuhá paliva. Vícevrstvý neboli "třísložkový" systém se sestává ze tří částí: je opatřen vnitřní komínovou vložkou izolovanou vláknitou izolací, která je chráněná pláštěm z hliníkového nebo nerezového plechu.Vícevrstvá kovová konstrukce se používá pro komíny s přirozeným tahem, při jehož provozu je tlak v komínovém průduchu nižší, než vně komínového průduchu.
Třívrstvé komíny jsou určené převážně pro suchý provoz komína (označeno písmenem D), kdy teplota vnitřního povrchu komínové vložky je vyšší než rosný bod spalin za daného tlaku, ale lze je použít i pro vlhký provoz komína (označeno písmenem W), pro odvod spalin z plynných paliv. Ukotvení komínového tělesa a celé provedení spalinové cesty je možno vést po fasádě budovy nebo interiérem. Další z možností výstavby je tzv. volně stojící komín, která je podmíněna opatřením samonosné konstrukce.
Komínové vložky a jednovrstvé segmentové prvky komínového systému se využívají pro montáž kouřovodů sloužících jako odtah spalin od spotřebičů paliv na plynná, kapalná a tuhá paliva.

Připojitelné spotřebiče

  • tradiční kotle LTO a plyn
  • zplynovací kotle na dřevo
  • nízkoteplotní kotle
  • kondenzační kotle

Proč právě nás ?

Kominické služby

• dlouholeté zkušenosti

• individuální cenová nabídka

• spolehlivost a kvalita

• komunikace s klientem

• rychlost

Reference kominictví

Akce Želechovice okr.Litoměřice

obrázek
Frézování a vložkováni komínu nerezovou vložkou z pevných trub, stavba nové půdní a nadstřešní části komínu Schiedel Stabil a Schiedel Final, statické zajištění. Oplechování komínu Al. eloxovaným plechem a osazení průlezného okna.

Akce: Bilina - Ústecký kraj

obrázek
Vložkování pro kondenzační kotel PROTHERM PANTHER kondenz.

Vložkování komínu flexibilní plastovou vložkou DN 80mm, osazení ukončovacího UV krytu. Montáž samostatného přívodu vzduchu, izolování přívodu skružovou izolací Knauf.

Akce: Praha - Prosek

obrázek
Stavba systémového komínového tělesa Schiedel Permeter 50 DN 150mm, pro odvod spalin od krbových kamen JOTUL.
HOME
Facebook
Zakázky realizujeme v okresech:
Teplice, Děčín, Praha, Ústí nad Labem, Litoměřice, Most, Chomutov, Louny
Mělník

M: 721 585 079
E: kubicek@komklima.cz

www.komklima.cz
HOME

Created by © 2016 - 2022 ALS Euro s.r.o. tvorba www stránek webdesign